Gerçek Zamanlı Fiyat Akışı (Realtime Rates API)

Belga Yönetim Danışmanlık, popüler kripto para birimleri için mevcut bir kaç kripto para borsasının yararlandığı Gerçek Zamanlı Fiyat Akış Sistemi (Realtime Rates API) ile anlık fiyat verisi sunduğu bir platform sağlamakta.

Yeni ürün kripto para piyasasında işlem yapanlar için standart haline getirilmiş oranlar ve spot fiyat endeksi aracılığıyla kurumsal bazda kaynak ve altyapısı uygun olan tüm kullanıcılar için gerçek zamanlı bilgi akışı sağlıyor.

Yeni platform özelleştirilmiş bir API aracılığıyla yeni oluşmaya başlayan kripto para dünyasına olan yoğun ilginin de standartlaşma ve şeffaflık konusundaki ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırken farklı borsaların verilerinin net şekilde paylaşılarak dağıtımını sağlıyor.

Yeni yapılan bir Thomson Reuters araştırmasının verilerine göre 400 finans firmasının %20'si önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto para dünyasına adım atmayı planlamakta.

Şimdilik yapısında popüler 20 adet kripto para borsası ve ticari platformun da bulunduğu kurumlar 20 popüler koin için gerekli fiyat bilgilerini sağlayacak. Ancak bu takıma daha sonra farklı kripto paralar ve yerli yabancı borsalar da eklenecek.

Beta sürecinde platformu test eden bir uzman analistin görüşleri ise şu şekilde:

”Kripto para dünyasındaki son yıllardaki harika büyüme bu yeni teknoloji ve ticari yapılabilir varlık sınıfı için güçlü bir ivme kazanıldığının altını çizmekte. Realtime Rates API bizim sunduğumuz oranları geliştirmemizi sağlayıp daha küresel ve şeffaf bir piyasa elde etmemize yarıyor. Bu aslında yatırımcıyı desteklemek için gereken, kripto para ticaretindeki kararlılık etkenini sağlamak adına hayati bir öneme sahip.”